Mi, emberek, nem vagyunk egyformák – és ez így van rendjén. Még akkor is, ha olykor ütköznek a nézőpontjaink és hajmeresztőnek találunk dolgokat, ami a másik félnek teljesen normális, mi több, etikus. Egy édesanya sokkolta az internetet azzal, hogy „a hajtetveket a kertbe fésüli azért, hogy a legjobb esélyük legyen a túlélésre” – írta a poszt szerzője, aki valósággal kiakadt a szomszédja módszerétől, amit a probléma megszűntetésére alkalmazott.
Bár volt egy időszak, még nagyanyáink idejében, amikor a hajtetvek gondot okoztak a gyermekek körében, a történelem ismétli magát, és egyre több helyen bukkannak fel ma is ezek a parányi kártevők, amelyek ellen azonnal bevetünk mindent, csak hogy elpusztítsuk őket. Nem kellemes ugyanis hajtetvekkel együtt élni (ugye te is vakarózol, ahogy olvasod?). Egy ausztrál édesanya azonban épp ellenkezőleg cselekszik: mindent megtesz, hogy NE ártson a kis élősködőknek!
A nőt a szomszédja „buktatta le”, amikor „Leállt az agyam” címszóval közzétett egy bejegyzést egy tanácsadói fórumon, ahol leírta, a nő nem kezeli a lánya tetveit, mert vegán, és a vegánok nem ölnek élőlényeket – írja a Kidspot.
„A hét éves lányom legjobb barátnője a szomszéd kislány, akinek a családja vegán. Ezzel nincs gond, tiszteletben tartjuk a döntésüket… A problémám az, hogy nemrég ez az egyébként kedves gyerek nálunk volt, és hevesen vakarta a fejét, és rájöttem, hogy tetvek másznak rajta” – vezette fel a történetet a felháborodott anyuka.
Az illető hölgy azonnal értesítette a szomszéd anyukát a problémáról, aki megnyugtatóan azt felelte, tud a tetvekről, de nem akar ártani nekik.
„Azt mondta, ő a tetveket és a tojásokat a kertbe fésüli, ahol a legnagyobb esélyük a túlélésre, én pedig leestem a székről” – folytatta az aggódó szülő, aki tanácsot kért a szakértőtől, hogy most mitévő legyen.
„Nem akarom szétválasztani a gyerekeket, de a ’kifésülés a kertbe’ módszer nem fog működni (az ipari rovarirtó szerek alig hatnak!), és nem akarom, hogy a lányom is tetves legyen” – indokolta meg a nő az aggodalmát.
A tanácsadói fórumon szinte azonnal érkezett a válasz a szülő kérdésére: a szomszédja egy „álszent ostoba”, aki ráadásul „szörnyeteg” is, amiért „lassú és fájdalmas halálnak” teszi ki a tetveket, amelyek nem tudnak megélni a kerti környezetben. Hogy lefaragjon az éléből a szavainak, a tanácsadó viccesebb hangnemben azt javasolta a szülőnek, vegye a kezébe az ügyet, rendezze be a fürdőszobáját „fodrászszalonnak”, és maga távolítsa el a tetveket. Ez majd „fel fogja bosszantani” a szomszéd anyukát, „de megéri”.