Az amerikai elnök hétfői beiktatási ceremóniáján Melania Trump igazi First Ladyként tündökölt. Eleganciától és stílustól sugárzó egyszínű, klasszikus öltözékét egy széles karimájú kalappal egészítette ki, amivel mindenkit lenyűgözött. Csakhogy azzal senki nem számolt, hogy épp ez a kiegészítő okoz majd galibát, amikor az Egyesült Államok 47. elnöke meg akarta csókolni a feleségét.
A kudarcba fulladt romantikus gesztus mémek hullámát váltotta ki a közösségi médiában. Most pedig egy testbeszédszakértő is felszólal, hogy betekintést nyújtson Melania Trump ruhaválasztásának hátterébe, és magyarázatot adjon a poénos jelenetre.
Viccet félretéve, sokan gondolhatnánk, hogy az öltöztető stábnak körültekintőbbnek kellett volna lennie – mégiscsak egy világ követte figyelemmel Donald Trump eskütételét a második elnöki ciklusa kezdetén. Az esemény viszont a nevetség tárgyává vált, amikor az USA új elnöke kénytelen volt levegőben csókot adni a feleségének, mivel egyszerűen nem fért hozzá a méretes kalaptól.
„Melania nagyon tekintélyes megjelenést választott ezzel a nagy fedora-kalappal, talán azért, hogy elrejtse az arcát, ha éppen úgy akarja. Szinte semmi érzelem nincs köztük, nem fogják egymás kezét, inkább egy fennkölt, hivatalos alkalomnak tűnik, ha az arckifejezésüket figyeljük” – fogalmazott Darren Stanton, testbeszédszakértő a Tyla kiadványnak.
Hozzátette: „Korábbi elemzésekből tudjuk, hogy Melania nem szeret a figyelem középpontjában lenni, és inkább távol tartja magát a reflektorfénytől. Azt a benyomást keltette, hogy nem akar ott lenni, Melania nem mutatta a boldogság mikrokifejezéseit; eléggé kínos volt a fellépése” – folytatta a szakértő. Azt is megjegyezte: a házaspár között „nem volt szemkontaktus, nem volt mosoly [és] semmilyen érzelem”.
Darren arra is felfigyelt, hogy Melania sötétkék szettet választott. Úgy véli, ez „furcsa választás, tekintve, hogy a kék a demokratákat szimbolizálja”. Hozzátette: „Az a tény, hogy nem a piros vagy a fehér szín mellett döntött, azt mutatja, hogy a saját útját járja, és egy merész ruhát választott” – vélekedik a testbeszédszakértő.
Darren az amerikai elnök első beiktatását felidézve így folytatta: „Mindannyian láttuk az előző beiktatáson, ahogyan a szemöldökét ráncolta, amikor a férje hátat fordított neki. Most ezt a kalapot viseli, hogy az arcát minél jobban megvédje a sajtó elől. Ez egy eléggé stratégiai öltözék”.
De mi a helyzet azzal a kudarcba fulladt csókkísérlettel? Az új elnök odahajolt, hogy megcsókolja feleségét, de a széles karimájú kalap megakadályozta őt ebben. Így végül mindketten „feladták”, és a levegőben adtak puszit egymásnak. Erről egy másik testbeszédszakértő, Inbaal Honigman véleményezett.
Szerinte „Trump talán a házastársi harmóniát akarta demonstrálni azzal, hogy csókkal üdvözölte feleségét, amikor belépett, de bizonytalan interakciójuk megmutatta, hogy nem reagálnak természetesen egymásra” – nyilatkozta Honigman a Covers.com-nak.
Kifejtette: az amerikai elnök „nyilvánvalóan nem tudja, hogyan mutassa ki a felesége iránti szeretetét az impozáns kalapja jelenlétében, de egyikük sem próbálja megoldani a helyzetet. Melania megdönthette volna a fejét, hogy felkínálja az arcát a férjének. Donald kicsit jobban meghajolhatott volna, hogy elérje felesége arcát. De egyikük sem tett semmit”.
Honigman azt is megjegyezte, Melania viselkedése sokkal „semlegesebb” volt Trump 2017-es beiktatásához képest. „Mozdulatlanul áll a modellpózban, az arckifejezése semleges, nem próbál kitűnni, minden figyelmet a férjére hagyva” – magyarázta a szakértő.
„Ehhez képest a 2017-es beiktatáson Melania széles mosollyal és integetve közeledett a tömeghez, barátságosabb személyiséget mutatva. Most viszont visszafogottnak tűnik, míg korábban sokkal megnyerőbbnek és nyitottabbnak tűnt” – vont párhuzamot Honigman a First Lady viselkedésében.