A stresszes, felgyorsult életmód következtében napjainkban egyre többen panaszkodnak fejfájásra. Azonban nem mindig csak a stressz a kiváltó oka a fejfájásnak, migrénnek. Lehet, hogy csupán egy egyszerű vitamin hiányzik a szervezetedből, és ha pótolod, máris elmúlik a fejfájás!
A migrénes fejfájás kísérő tünetei lehetnek a homályos látás, émelygés, hányinger, fényérzékenység, ízületi fájdalmak, erőtlenség is. Szakértők szerint a nők 17%-ánál, a férfiak 6%-ánál fordul elő, hogy rendszeresen jelentkező migrénes fejfájással küzdenek, és erre erős gyógyszereket szednek.
Kutatások alapján bebizonyosodott, hogy a fejfájás vitaminhiány következtében is kialakulhat, főleg a magasabb hőmérsékletű vidékeken. De fejfájást okozhat a túlzott cukorfogyasztás, a rossz vérkeringés, bizonyos genetikai tényezők, és a szerotoninszint csökkenése.
Ha erős fejfájással, migrénnel és a hozzá társuló tünetekkel küzdesz, akkor akár 300 százalékkal is csökkentheted, ha gondoskodsz a megfelelő D-, B6-, és B12-vitamin és folsav (B9-vitamin) szintről a szervezetedben.
Ezt már olvastad? Fejfájás-térkép: tudd meg, mi okozza, és kezeld annak megfelelően!
Oda kell figyelni a kiegyensúlyozott étrendre, és ha szükséges, akkor étrendkiegészítőkkel is pótolni kell a hiányt.
Krónikus fejfájás esetén mindenképp csökkentsd az alábbi élelmiszerek fogyasztását:
- kávé;
- mazsola;
- bor;
- citrusfélék;
- feldolgozott húsok;
- csokoládé;
- banán;
- málna;
- szójaszósz;
- avokádó;
- földimogyoró;
- hering;
- zöldborsó;
- szardínia;
- érlelt sajt;
Ezt már olvastad? Percek alatt szabadulhatsz meg a fejfájástól és stressztől ezzel a japán ősi módszerrel
A megfelelő táplálkozáson túl oda kell figyelni az elegendő pihenésre és alvásra is. Relaxálj rendszeresen, fogyassz minél több folyadékot, és vezess egy migrén-naplót, ahová fel tudod jegyezni a fejfájás erősségét, gyakoriságát, időjárási tényezőket stb, így ki tudod szűrni majd idővel a fejfájást kiváltó okokat.