Az eper sokak nagy kedvence, hiszen nehéz ellenállni ennek a csalogató, piros gyümölcsnek. Ezért nem csoda, ha egyre többen döntenek úgy, hogy a saját kertjükbe is ültetnek ebből a közkedvelt finomságból.
Az eper desszertek, sütemények, piték friss, tavaszi saláták igazi sztárja lehet, ráadásul nemcsak finom, de rendkívül egészséges is: antioxidánsokat tartalmaz, javítja a memóriát, sőt, a szakértők szerint öregedésgátló hatása is van.
Milyen keverékkel érdemes öntözni ezt a növényt, hogy zamatos gyümölcsöt kapjunk eredményként?
Ezzel az oldattal kell öntözni az epret
Ha olyan szerencsés vagy, hogy lehetőséged van a saját kertedben termeszteni ezt a zamatos gyümölcsöt, a legjobb, ha mindent megteszel annak érdekében, hogy gazdag és egészséges termést kapj.
Ha a növények kedvező körülmények között fejlődnek, késő tavasszal vagy kora nyáron hozzák az első termést.
A titok a helyes öntözésben rejlik. Más szóval, nagyon figyelmesnek kell lenned azzal kapcsolatban, hogy milyen gyakran öntözöd az epret.
A megfelelő és gyors virágzás érdekében a kertészeti szakértők bórsavas oldatot javasolnak. Ezt keverd össze vízzel, és ezzel az oldattal öntözd az eperpalántákat, hogy minél gazdagabb termésnek örülhess.
Oldj fel két teáskanál bórsavat egy pohár forró vízben, és keverd össze alaposan, amíg a bórsav teljesen fel nem oldódik.
Ezután az így kapott oldatot hígítsd fel tíz liter vízben. Az eredmény egy tápanyagokban gazdag folyadék lesz, amely serkenti az eper növekedését a virágzási időszakban. Ezt permetezheted a levelekre és akár a virágokra is.

Milyen gyakran kell öntözni az epret
Az öntözésnek kulcsfontosságú szerepe van a gazdag termés biztosításában, ezért fontos, hogy megtaláljuk a megfelelő egyensúlyt.
Általános szabályként a szakértők azt tanácsolják, hogy a termesztési időszak során, különösen, amikor a gyümölcsök már elkezdenek beérni, gondoskodjunk a növények folyamatos nedvességellátásáról.
Ezért a kiültetett palántákat általában legalább 6 hétig öntözik esőztető berendezéssel, hogy gyorsabban növekedjenek. Nem árt óvatosnak lenni, mivel a fiatal gyökerek nagyon érzékenyek a szárazságra és a sótartalomra.
A fiatal palánták megfelelő gondozása elengedhetetlen, hiszen az öntözés és a trágyázás, tápszerezés egyaránt fontosak ahhoz, hogy a növény egészségesen fejlődjön. Amikor a növények már nagyobbak, áttérhetünk a csepegtető öntözésre.