A rózsák a nyár folyamán több hónapon keresztül virágozhatnak, és augusztusi metszésük segíthet előcsalogatni egy második virágzást is. Ha meleg az idő ezt a műveletet még szeptember elején is elvégezhetjük.
Egy szakértő ajánlása szerint összegyűjtöttük, hogy mi az, amit mindig el kell végezni a virágok metszésekor. A különböző rózsa fajták metszésére eltérő időpontokban van szükség, és ez elősegítheti a hosszabb virágzást.
1. Metszés
Mindig távolítsuk el az elhalt, beteg és sérült növéseket illetve az elvirágzott álterméseket. A futórózsákat az előző év virágzó ágainak eltávolításával és az új, erőteljes növekedés ösztönzésével kell megmetszeni, az öreg hajtások helyett ez megőrzi a növények vitalitását és elősegíti a „jobb virágzást”.
A bokorrózsák, amelyek sokféle típust magukban foglalnak, például hibridek és teraszrózsák, a jellemző kehely formájuk megőrzése érdekében kell legyenek meg metszve.
A virágszárak eltávolítása esetén a szakértő azt javasolja, hogy ez attól függ, hogy szeretnénk-e megőrizni a rózsa csipkebogyókat a vadon élő állatok számára, ami gyakran ajánlott. Néhány rózsa nem termel csipkebogyót, így csak az egészséges, kifelé növő rügyig metszünk, ami elősegíti az ismételt virágzást, és rendezetten tartja a növényt.
A nagy rózsáknak szükségük lesz egy kis magasságcsökkentésre, ha szeles vagy védtelen helyen vannak, hogy csökkentsük a gyökérmozgást télen. A fő metszést késő télen végezzük, távolítsuk el az elhalt, beteg és sérült növekedéseket, és döntsük el, milyen magasságban szeretnénk, hogy virágozzon.
Távolítsuk el a keresztben növő ágakat és a gyenge növekedéseket, valamint a nagyon régi, terméketlen szárakat, és törekedjünk egy nyitott formára.
2. Tápanyagpótlás
Egy másik feladat, amely elősegíti a hosszabb virágzást, a tavasszal történő tápanyagpótlás, ez ugyanis a virágzás idejére biztosítja mindazt a tápanyag mennyiséget amelyre a rózsánknak szüksége lesz a későbbiekben.
Fontos, hogy lehetőleg bio trágya vagy komposzt kerüljön kijuttatásra mivel ezek tartalmazzák az összes olyan tápanyagot amely szükséges a növény fejlődéséhez és későbbi virágba borulásához. A műtrágyák vagy a túlzottan koncentrált oldatok látszólag jót tesznek kis virágainknak de idővel elsavanyítják a talajt ezzel tönkre téve azt.