A padlizsánkrém az egyik legnépszerűbb nyári étel, amit ráadásul rendkívül egyszerű elkészíteni. Van azonban néhány tipp, amivel nem árt tisztában lenni, hogy a végeredmény a lehető legízletesebb legyen.
Hogy válasszunk padlizsánt a sütéshez
Amikor kiválasztod a sütéshez való padlizsánt, érdemes szem előtt tartani néhány szempontot. Használj nagyméretű padlizsánokat, mivel könnyebb és gazdaságosabb ezekkel dolgozni, és arra is figyelj, hogy ép darabokat válassz, amiken nincsenek ütődések.
A padlizsánokat közvetlen lángon, grillen vagy sütőben készítsd el, de sütés előtt feltétlenül szurkáld meg őket, így a gőz bejut a belsejükbe, és gyorsabban átsülnek, a víz lefolyik róluk, a belsejük pedig ízletesebb lesz.
Forgasd meg a padlizsánokat minden oldalukon, hogy alaposan átsüljenek. A sütőt közepes hőfokra érdemes állítani, így egyenletesebben átsülnek, és nem marad nyers a közepük.
Miután megsültek, tedd a padlizsánokat egy grillrácsra, hogy lecsöpögjenek.
Hagyd a padlizsánokat legalább 20 percig állni sütés után, hogy a levük alaposan lecsöpögjön, ez a lé ugyanis keserű, és ha nem csöpögteted le, a krém is keserű lesz.
Tisztítsd meg alaposan a padlizsánokat, és figyelj arra, hogy ne maradjanak benne héjdarabok, fekete részek, mert ezek is keserűek.
A megtisztított padlizsánokat tedd egy szitába, és hagyd további 10 percig lecsepegni, majd fa- vagy műanyag eszközzel aprítsd fel. Ne használj fémből készült kést, mert ettől a padlizsán megbarnul. A kerámia bevonatú kés ezzel szemben jó választás lehet. Tedd a feldarabolt padlizsánt egy kerámiatálba, és készítsd el a krémet.
Így is elkészítheted a padlizsánkrémet
A legtöbben hagymát és majonézt adnak a padlizsánkrémhez, de másképp is elkészíthető. Ha nem szeretnél majonézt adni hozzá, néhány evőkanál olajjal és egy evőkanál tejszínnel vagy joghurttal is összekeverheted.
Egy másik összetevő, amely nagyszerű ízt ad a padlizsánkrémnek, a tahini, vagyis szezámmagból készült paszta, ebből körülbelül egy teáskanálnyit kell hozzákeverned.