Egy neves professzor szerint a stressz, az irigység, a gyűlölet és a félelem felborítja a szervezet pH-egyensúlyát és elsavasodó környezetet teremt, ami kedvez a betegségek kialakulásának!
Dumitru Constantin Dulcan neves román neurológus arra kér bennünket, hogy ne figyeljünk oda a negatív dolgokra, próbáljunk megszabadulni az ártó, rosszindulatú gondolatoktól, mert ettől függhet egészségi állapotunk a jövőben.
“Napjainkban egyre nagyobb méreteket ölt a stressz, a gyűlölet, a harag, az indulatosság, a kételkedés, az irigység, a félelem, a féltékenység, ami kisebb-nagyobb mértékű depressziót válthat ki, és egy olyan pH-szint egyensúly-felbomlást eredményez, ami kedvez a savas közeg kialakulásának, ami a betegségek melegágyát jelentheti.” – mondja Dulcan professzor.
És ha már szó esett a félelemről: ismert a Avicenna-kísérlet, amelyben két ketrecet helyeznek egymással szembe, az egyikbe egy bárányt, a másikba egy farkat tesznek. A stressz és a félelem olyan szintre emelkedett a bárányban, hogy az rövid időn belül elpusztult.
» „Nem zavar, hogy a nevem kihalt – még mindig úgy gondolom, hogy jó név”
» Szívszorító pillanat: a halálán lévő csimpánz végső búcsút vesz a gondozójától
» A világ legnagyobb orcáival rendelkező nő megmutatta, hogy nézett ki az átalakulás előtt
» Ritka rákot diagnosztizáltak az anyukánál, miután megszülte a „csodababáját”
Dulcan professzor szerint bármilyen érzelmi egyensúlyzavar idővel betegséget okoz. Ezért lenne nagyon hasznos az önkontroll és az agykontroll minél szélesebb körű tanítása, mert ezáltal az emberek képesek lennének megálljt parancsolni a negatív érzelmeknek.
A neurológus szerint a megbocsátással, elengedéssel lúgos hatás érvényesül a szervezetben, ami hozzájárul a test pH-szintjének egyensúlyához, ami azért remek, mert így jóval kevesebb az esélye a betegségek létrejöttének.
“Ha szeretnénk mindent megtenni az egészségünkért, akkor a következőkre érdemes figyelni: étkezzünk egészségesen, mozogjunk rendszeresen, pihenjünk rendszeresen, legyünk optimisták és reményteljesek. Igyekezzünk megtalálni azokat a dolgokat, amelyek valóban foglalkoztatnak, amit szenvedéllyel szeretünk csinálni. A rossz gondolatok elvesznek az életünkből, a jó gondolatok hozzá tesznek. Ha mást nem is tehetünk, legalább képzeljük el a jót” – véli a szakember.