KezdőlapÉletmódEgészségAz onkológiai dietetikus elárulta, mi az a 8 dolog, amit soha nem...

Az onkológiai dietetikus elárulta, mi az a 8 dolog, amit soha nem fogyasztana, hogy lecsökkentse a rák kialakulásának esélyét

-

Iratkozz fel hírlevelünkre, vagy kövess minket a Viberen, a Telegramon, Whatsappon és a Google Hírek-en!

A rák kialakulásának kockázati tényezőit illetően számtalan elmélet és mítosz kering, és nehéz lehet megkülönböztetni azokat, amik valóban hasznosak, a puszta kitalációktól.

Nichole Andrews onkológiai dietetikus éppen ezért megosztott egy videót a TikTokon, amiben elmagyarázta, mennyire létfontosságú a kiegyensúlyozott és tápláló étrend fenntartása, valamint elárulta, mik azok az ételek, amiket mindenképpen kerülni kellene, és miért. A listán szereplő 8 elem közül néhány talán meglepetést okozhat.

1. Zöld porok

Bár a legtöbben esküsznek a zöld poros étrend-kiegészítőkre, Nichole szerint ezek valójában elég károsak lehetnek. „Soha nem venném meg ezeket a zöld porokat, és nem próbálnám ezekkel helyettesíteni a zöldségeket és gyümölcsöket” – mondta a videóban. „Ezekből hiányoznak a rostok, és néha furcsa gyógynövényekkel vannak dúsítva, amelyek károsíthatják a májat.”

2. Organikus gyümölcsök és zöldségek

Annak ellenére, hogy a szakértő fontosnak tartja a rendszeres zöldség- és gyümölcsfogyasztást, szerinte nem kell feltétlenül organikus termékeket választanunk, mivel ez valójában csak marketingfogás, és lényegében nincs akkor különbség a bio és a nem bio zöldségek és gyümölcsök között, mint azt gondolnánk. „Az organikus termékek esetében is használnak növényvédő szereket” – mondta.

3. Keto vagy alacsony szénhidráttartalmú étrend

Nichole szerint az egyik legnagyobb hiba, amit fogyókúra közben elkövethetünk, hogy teljesen elhagyjuk a szénhidrátokat abban a reményben, hogy ez segít a fogyásban.

A szakértő amellett érvelt, hogy a szénhidrátok elengedhetetlenül fontosak a szervezetünk számára, és nem szabad ellenségként tekintenünk rájuk. „Soha nem állnék át keto diétára, vagy próbálnék alacsony szénhidráttartalmú diétát tartani.” – vallotta be. „A testünk úgy van felépítve, hogy a kalória bevitelünk 50 százaléka szénhidrátokból származzon, mert ez a szervezetünk, és különösen az agyunk által preferált energiaforrás.”



4. Táplálék-kiegészítők

Az onkológus szerint az is káros lehet, ha táplálék-kiegészítőkre hagyatkozunk, ahelyett, hogy kiegyensúlyozott étrendet követnénk, mivel ezek a tabletták és turmixok valójában növelhetik a rák kockázatát.

„A nagy dózisú, 200 százalékos napi értéket meghaladó táplálék-kiegészítők szabad gyökként hatnak. A szabad gyökök olyan dolgok, amelyek károsítják a sejtek DNS-ét. A rák első lépése pedig a sérült sejt, amelyet nem lehet kijavítani” – magyarázta.

5. Alkohol

Nichole szerint az alkoholfogyasztás hat különböző ráktípus kialakulásának kockázatát is növelheti. „Soha, semmilyen alkoholt nem fogyasztok” – mondta.

6. Feldolgozott húsok

Azt valószínűleg már mindenki tudja, hogy a hamburgerek és hasonló gyorséttermi ételek nem egészségesek, de az egészségügyi szakember szerint a feldolgozott húsfélék komolyan hozzájárulnak a vastagbélrák kialakulásához.

A szalámik, kolbászok, felvágottak, stb. Nichole szerint olyan káros élelmiszerek, amiket ki kellene iktatnunk az étrendünkből.

7. Olyan termékek, amiknek állítólag magas a fehérjetartalmuk

Miközben a fehérje bevitele az étrendünkbe alapvető fontosságú az általános jólétünk és táplálkozásunk szempontjából, Nichole szerint nem kell túl nagy nyomást gyakorolnunk magunkra, hogy növeljük a fehérjebevitelünket.

Szerinte ugyanis nem minden „magas fehérjetartalmú” címkével ellátott élelmiszer tartalmaz olyan sok fehérjét. „A magas fehérjetartalmú sütemények, fánkok, chipsek attól még fánkok, sütik és chipsek maradnak” – mondta a szakértő.

8. A reggeli kihagyása

Bár ebben az esetben nem egy bizonyos élelmiszerről van szó, Nichole arra figyelmeztette a videó nézőit, hogy soha ne hagyják ki a reggeli, mivel az valóban a nap legfontosabb étkezése. „Az, hogy reggel, amikor felébredünk, éhesek vagyunk, valójában az egészséges anyagcsere jele” – mondta.

Emellett az elegendő és pihentető alvás fontosságát is hangsúlyozta, mivel ez „kiegyensúlyozza a hormonjaidat, és segít a sejtjeidnek és az izmaidnak regenerálódni.” Végül pedig a rendszeres testmozgás fontosságára is felhívta a figyelmet, és arra, hogy lehetőleg egész nap mozgásban kell tartanunk a testünket.

RSS Feed Beágyazás

Ezeket olvastad már?

    Legfrissebb

    Hirdetés

    Csemegézz

    Sütés-főzés kockázatok nélkül – így lehet füstmentes az ünnep

    Ez is érdekelhet