KezdőlapReceptekNagyanyáink praktikái

Nagyanyáink praktikái

-

Még több érdekes történetért iratkozz fel a Twice.hu hírlevelére!

Manapság annyira hozzászoktunk, hogy mindent ki és feltalálnak helyettünk, hogy a legelső foltnál, törésnél, dugulásnál vagy szagnál rohanunk az üzletbe valamelyik reklámban hallott termékért. Pedig számtalan régi praktika létezik a szagok és foltok eltüntetésére is. Összegyűjtöttünk néhányat, amit érdemes kipróbálni.

konyha

  • ha nem szeretjük, hogy tartósan hagymaszagú legyen a kezünk, só és citromlé keverékével dörzsöljük össze ujjbegyünket, így eltűnik a kellemetlen szag
  • a sütéskor keletkező olajszag bizony napokig képes átjárni az egész lakást. Ha mindezt meg akarjuk előzni, akkor tegyünk pár szál zöldpetrezselymet vagy néhány cikk fokhagymát héjastól az olajba sütéskor.
  • ha azt szeretnénk, hogy ne repedjen el a tojás héja főzéskor, vagy hogy a virsli ne hasadjon ki, tegyünk a fövő vízbe egy kanálka sót. Akkor is jó szolgálatot tesz a só, hogyha nem akarjuk, hogy a forró olaj pattogjon: ilyenkor például, mielőtt belehelyeznénk a húst a serpenyőbe, szórjunk a forró olajba egy kevés sót.
  • egyes éttermekben halételek mellé kis tálban citromos vizet szolgálnak fel. Nem hiába, hogyha kézzel esszük a halat a szag sokáig megmarad a kezünkön, ezt megelőzendő viszont, mártogassuk mindig egy kevés erősen citromos vízbe a kezünk.
  • a húsdarálót használat után könnyebben ki tudjuk tisztítani, hogyha mosás előtt egy darab száraz kenyeret őrölünk le rajta
  • a kést soha nem mossuk forró vízzel, mivel könnyebben kicsorbul az éle

Ha nem szeretnél lemaradni tartalmainkról, akkor lépj be a Twice.hu exkluzív Facebook csoportjába vagy iratkozz fel a hírlevelünkre!


Legfrissebb

Hirdetés

Csemegézz

Ez is érdekelhet